Точно преди една година на този ден, в 10 часа 10 минути и 10 секунди, пуснах Trollsday за първи път да плава в публичното пространство.
Имаше моменти на нескончаема муза, а имаше и моменти когато тя направо си липсваше изцяло. Въпреки тази волатилност и противно на всички очаквания, блогът придоби шепа фенове, които се качиха на борда (разбирайте RSS-а). Ганов направи епизодична проява като автор и силно се надявам, че ще видим повече от него занапред:)
С тази статия искам да благодаря искрено на всички, които отделяха време да прочетат, напишат и like-нат по нещо в Trollsday през тази изминала година 🙂
Днес е тъжен ден. Apple оповести смъртта на Стив Джобс.Човекът, признат като една от най-влиятелните личности (ако не и най-влиятелната) в ИТ индустрията.
Човекът, който революционализира редица направления в технолгиите.Човекът, който даде компютри на домовете ни.
Човекът, който ни даде iPod, iPad, iPhone, базираният на прозорци интерфейс, типографията на компютърния екран и още какво ли не.
Човекът, направил възможно съществуването на студиото Pixar (серията “Toy Story”, “Finding Nemo”, “Monsters, Inc.”, “WALL-E”, “The Incredibles”, “Up” и др.).
Човекът, който създаде Apple. Два пъти. Веднъж преди да бъде изгонен от собствената си компания и веднъж след като я възкреси от пепелта до най-голямата и богата компания в света.
Човекът, който даде на ИТ-индустрията истинския, традиционен дизайн, който така й липсваше.
Човекът, който остави следа, която ще влияе на начина, по който живеем десетилетия наред.
Човекът, който вдъхнови и ще продължава да вдъхновява милиони.
Човекът, за жалост… отново бе победен от рака.
За да си припомним Човека Стив Джобс, ще кача едно изключително вдъхновяващо негово обръщение, с което лично аз ще го помня винаги. В това обръщение той споделя разсъжденията си за живота и смъртта. Препоръчвам на всеки, който по някаква причина не го е гледал, да го направи.
А ето и незабравимата реклама на Apple, в която смятам, че той заслужаваше участие приживе:Почивай в мир, Стив! Делото ти ще се помни!
Сега остава да се молим, някой ден в ИТ индустрията да се повтори такъв титаничен гений … Или по-добре да е в медицината?